Teatr Muzyczny

Północna 47/51, 91-425 Łódź
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

Nawiguj z Google


Teatr Muzyczny


Opis

Teatr Muzyczny w Łodzi to najdłużej działający powojenny teatr tego typu w Polsce. W swojej historii wystawił blisko 250 tytułów, w tym operetki, musicale, rewie, koncerty i bajki dla dzieci. Do zadań Teatru Muzycznego w Łodzi należy współtworzenie i upowszechnianie kultury teatralnej poprzez między innymi przygotowywanie i wystawianie dzieł muzycznych z narodowego i światowego repertuaru.

Swoje cele i zadania Teatr realizuje również poprzez prowadzenie działalności edukacyjnej w dziedzinie teatru, promocję kultury teatralnej, prowadzenie zawodowego zespołu teatralnego oraz tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi twórczości i talentów artystycznych. Teatr współpracuje z innymi środowiskami tworzącymi społeczny ruch kulturalny.

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

Do siedziby Teatru można dojechać bezpośrednio transportem własnym lub środkami komunikacji publicznej. Obok budynku Teatru znajduje się obszerny parking, dostępny dla widzów i interesantów. Na parkingu wydzielono i oznaczono miejsca dla niepełnosprawnych: 2 ogólnodostępne z frontu teatru i 1 dostępne w części pracowniczej. Gmach Teatru w części dostępnej dla Widzów wyposażony został w: podjazd i windę dla wózków inwalidzkich (zapewniające dostęp do szatni, toalety dla osób niepełnosprawnych, kawiarni i sali widowiskowej), windę (zapewniającą dostęp do sekretariatu, gabinetów dyrekcji oraz na górne piętro foyer), wyznaczone w Sali widowiskowej miejsca dla osób na wózkach inwalidzkich. Schody na parterze foyer oznakowane są taśmą w kolorze kontrastowym.
Akceptowane są psy asystujące osobie niepełnosprawnej.

Gmach w części administracyjnej nie posiada udogodnień dla osób niepełnosprawnych (istnieje możliwość organizacji spotkania na żądanie). W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a i oznaczeń w druku powiększonym.

Regulamin i warunki

20% zniżki na bilet wstępu.
Rabat obowiązuje przy zakupie jednego biletu indywidualnego (normalnego lub ulgowego) na spektakle własne z repertuaru Teatru Muzycznego w Łodzi; z wyłączeniem imprez zewnętrznych, imprez specjalnych (w tym festiwali), premier, pokazów przedpremierowych i spektakli/koncertów sylwestrowych.

Aby skorzystać z rabatu:
  1. Poinformuj obsługę o posiadaniu Karty Łodzianina przed dokonaniem zakupu.
  2. Twoja Karta zostanie zweryfikowana.
  3. Po pozytywnej weryfikacji Karty Łodzianina otrzymasz rabat.