Teatr Lalek Arlekin

Wólczańska 5, 90-718 Łódź
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.
  • Dostosowany

Nawiguj z Google


Teatr Lalek Arlekin


Opis

Teatr Lalek Arlekin został założony w 1948 r. przez Henryka Ryla – reżysera, lalkarza, społecznika i pedagoga. Od samego początku teatr dąży do tego, by zaspokoić oczekiwania wielbicieli sztuki animacji. Nie ustaje w doskonaleniu starych i poszukiwaniu nowych środków artystycznego wyrazu. Dba o to, by przybliżać dzieciom bajkowy kanon, a zarazem stara się mówić o otaczającej nas rzeczywistości w sposób bliski dzisiejszemu widzowi. Realizuje spektakle oparte na najlepszej polskiej i światowej literaturze – także skierowane do młodzieży oraz do dojrzałej wiekiem publiczności. Specjalizuje się w przedstawieniach, w których wykorzystywane są rozmaite techniki lalkowe, a gra animantami łączy się tutaj z grą aktorów w żywym planie. Arlekin prowadzi także działania edukacyjne w ramach Pracowni Twórczego Widza. Składają się na nią zajęcia dla grup zorganizowanych, ale także warsztaty rodzinne czy cykle dla edukatorów. W 2014 r. budynek Teatru został kompletnie zrewitalizowany i zmodernizowany.

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

ruchomy podjazd dla wózków, winda na górne foyer, specjalne miejsca dla widzów na wózkach na widowni, przystosowane korytarze oraz toalety

Regulamin i warunki

20% zniżki na spektakle repertuarowe Teatru Lalek Arlekin.
Zniżka nie dotyczy: biletów grupowych a także wydarzeń specjalnych, takich jak warsztaty, premiery, spektakle obce, impresaryjne, festiwalowe i sylwestrowe.
Rabat w ramach Karty Łodzianina obowiązuje na bilety zakupione bezpośrednio w teatrze.

Aby skorzystać z rabatu:
  1. Poinformuj obsługę o posiadaniu Karty Łodzianina przed dokonaniem zakupu.
  2. Twoja Karta zostanie zweryfikowana.
  3. Po pozytywnej weryfikacji Karty Łodzianina otrzymasz rabat.