Ponad 50 prowokujących do dyskusji seansów filmowych, 60 gości i 20 wydarzeń w Monopolis, Szkole Filmowej w Łodzi oraz Kinie Kinematograf w Muzeum Kinematografii — to tylko przedsmak mapy 15. Festiwalu Kamera Akcja, który zgromadzi kinomanów z całego kraju od 24 do 27 października w Łodzi i od 14 do 23 października online. Jubileuszowa edycja wydarzenia będzie wyjątkowa pod każdym względem i dowodzą o tym nie tylko hity programowe, ale także unikalna identyfikacja wizualna wraz z hasłem tegorocznej edycji: punkty zwrotne. Na ekranach nie zabraknie kina balansującego pomiędzy gatunkami filmowymi i tworzącego nowe formy narracji. Festiwal otworzy “Dziewczyna z igłą” Magnusa von Horna, współfinansowana przez Miasto Łódź, premierowo pokazana w Konkursie Głównym MFF w Cannes, a także wybrana do oficjalnej selekcji Europejskich Nagród Filmowych. To okazja do spotkania się z reżyserem oraz producentem Mariuszem Włodarskim podczas rozmowy po seansie. 15. FKA zaserwuje także widzom bezkompromisową twórczość Coralie Fargeat, najgłośniejszej reżyserki tegorocznego festiwalu w Cannes, w tym jej body horror “Substancja” czy okrzyknięty pierwszym filmem ruchu #METOO thriller “Zemsta”. Festiwalowicze zobaczą też premierowo perełkę Berlinale „Apetyt na więcej. La Cocina” Alonsa Ruizpalaciosa oraz długo wyczekiwany film Adriana Panka „Simona Kossak”. Miłośnicy klasyki kina również znajdą coś dla siebie – sekcja Francuski łącznik odda hołd Claude'owi Sautetowi, mistrzowi uznanemu przez takich twórców jak Jean-Pierre Melville czy François Truffaut. W programie znajdą się “Okruchy życia” (1970), “Maks i Ferajna” (1971) oraz “Nelly i pan Arnaud” (1995). To jednak dopiero zapowiedź październikowego święta kina. Na projekcje, jak i wszystkie wydarzenia festiwalu karnet z Kartą Łodzianina dostępny jest w promocyjnej cenie 179 zł.
Regulamin i warunki
Aby pobrać kod rabatowy, zaloguj się na swoje konto na stronie www.kartalodzianina.pl lub w aplikacji mobilnej i kliknij "pobierz kod rabatowy" przy oferowanych zniżkach.
Informacje dla osób z niepełnosprawnościami
Wszystkie wydarzenia festiwalu odbywają się na terenie Szkoły Filmowej w Łodzi, jedynie w miejscach znajdujących się na parterze lub wyposażonych w windę (od tego roku, winda znajduje się także w budynku Rektoratu), zapewniając pełną dostępność i możliwość dodatkowej asysty pracowników festiwalu.
Wydarzenia festiwalu będą realizowane hybrydowo, również w formule online, dzięki czemu osoby, które nie mogą na co dzień opuścić swojego domu z uwagi w poruszaniu się, będą miały łatwy dostęp do oferty festiwalu.
Poszczególne wydarzenia festiwalowe (spotkani, projekcje, warsztaty), mogą zostać wzbogacone o dodatkowe elementy, np. „tłumaczenie na język migowy” czy audiodeskrypcję.