Kino Charlie

Piotrkowska 203/205, Łódź 90-451
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

Kino Charlie


Nawiguj z Google


Opis

Kino Charlie powstało w 1994 roku (pierwsza projekcja odbyła się 25 listopada) w miejscu dawnej siedziby Łódzkiego Ośrodka Kształcenia Ideologicznego, przy Piotrkowskiej 203/205. Od początku istnienia prezentuje repertuar ambitny, studyjny oraz jest organizatorem wielu wydarzeń artystyczno-filmowych. Do najważniejszych imprez należą m.in.: Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia, Festiwal Twórców „Powiększenie”, „Nowe Horyzonty”, Festiwal „Człowiek w zagrożeniu”, „Filmostrada” i wiele innych przeglądów organizowanych wspólnie z ambasadami, instytucjami kulturalnymi czy Filmoteką Narodową.

Od 1996 roku Kino Charlie należy do Sieci Kin Studyjnych (obecnie Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych). Z inicjatywy Kina Charlie swoje „gwiazdy” na Piotrkowskiej odebrali Agnieszka Holland oraz Zbigniew Rybczyński. W ramach organizowanych przez kino imprez Łódź odwiedzili tacy twórcy jak Michael Nyman (koncert w Teatrze Nowym współorganizowany przez British Council), Ryszard Horowitz (wystawa w Galerii Willa), Tery Jones (Festiwal Filmów Monty Phytona), Krzysztof Kieślowski (premiera filmu „Czerwony” w ramach obchodów 100-lecia kina w Teatrze Wielkim), Ange Lee i wielu innych gości. Od 2004 roku Kino Charlie należy do Europejskiej Sieci Kin „Europa Cinemas”.

Kino Charlie zostało trzykrotnie nominowane do nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w roku 2008, 2009 i 2010. W 2009 zostało uhonorowane nagrodą PISF-u dla najlepszego podmiotu prowadzącego kino.
Obecnie dla widzów dostępne jest 5 sal kinowych. Kino Charlie jest kinem bez popcornu, ale w kawiarence można zakupić inne przekąski. Jest to też dobre miejsce, aby przenieść tam dyskusję o filmie.

Kasa Kina Charlie jest czynna codziennie na pół godziny przed pierwszym seansem i zapewnia możliwość wcześniejszej rezerwacji biletów. Rezerwacji można dokonywać telefoniczne bądź przez stronę internetową, należy ją odebrać najpóźniej 30 minut przed seansem, gdyż po tym czasie nie ma gwarancji jej utrzymania. Na miejscu jest zawsze obecna młoda, kulturalna obsługa, gwarantująca widzowi pełen komfort i zadowolenie. Wszystkie sale są klimatyzowane.

Regulamin i warunki

[3 URODZINY KARTY]

Bilet za 20 zł na wszystkie filmy Oscarowe:

  • Oppenheimer
  • Biedne istoty
  • Strefa Interesów
  • Chłopiec i Czapla
  • Anatomia Upadku
  • Obsesja
  • Przesilenie zimowe


Z kartą możliwość zakupu jednego biletu ulgowego.

Aby skorzystać z rabatu:

  1. Poinformuj obsługę o posiadaniu Karty Łodzianina przed dokonaniem zakupu.
  2. Twoja Karta zostanie zweryfikowana.
  3. Po pozytywnej weryfikacji Karty Łodzianina otrzymasz rabat.