Teatr Powszechny

Legionów 21, 91-069 Łódź
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.
  • Akceptuje zwierzęta
  • Dostosowany
  • Parking


Nawiguj z Google


Teatr Powszechny


Opis


Teatr Powszechny w Łodzi jest jednym z najchętniej odwiedzanych teatrów dramatycznych w Polsce. Dyrektorem Teatru jest Ewa Pilawska – dzięki jej wizji Teatr zyskał wyraziste oblicze artystyczne. Filarami Teatru są jej autorskie projekty:

1. Polskie Centrum Komedii („laboratorium” prac nad językiem polskiej komedii) i konkurs na napisanie współczesnej polskiej komedii „Komediopisanie”.
2. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych – jeden z najstarszych festiwali teatru zawodowego w Polsce. Do tej 2020 roku odbyło się XXVI edycji z udziałem najważniejszych twórców z Polski i świata.
3. Koncepcja „Teatru blisko ludzi”, zgodnie z którą Teatr działa z pełną świadomością kontekstu miejsca i kontekstu społecznego. Realizuje szereg inicjatyw rewitalizacyjnych i społecznych – m.in. spektakle dla osób bezrobotnych i emerytów w specjalnej cenie. Teatr organizuje lekcje teatralne i szeroki program edukacyjny oraz prekursorskie projekty Ewy Pilawskiej, które od początku tworzy społecznie – m.in. cykl „Dziecko w sytuacji” (obejmuje spektakle i specjalne warsztaty dla dzieci i młodzieży), a od 2005 roku jedyny w Europie Teatr dla niewidomych i słabo widzących.

W sezonie Teatr Powszechny w Łodzi odwiedza średnio około 150 tysięcy widzów. W czasie trwania pandemii Teatr odnotował rekordową wśród instytucji kultury liczbę odbiorców wszystkich wydarzeń (w tym online) – w 2020 roku około 2,5 miliona osób.

W spektaklach z cyklu „Teatr dla niewidomych i słabo widzących” widzowie mogą uczestniczyć wspólnie z psem przewodnikiem.

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

TEATR DLA NIEWIDOMYCH I SŁABO WIDZĄCYCH
Od 2005 roku w Teatrze Powszechnym w Łodzi realizowany jest  projekt „Teatr dla niewidomych i słabo widzących”.
Duży nacisk kładziony jest na szczegóły dźwiękowe, czytane są wszystkie didaskalia (w każdym spektaklu wprowadzona jest postać didaskaliusza, który czyta informacje na temat wyglądu czy przestrzeni, w której rozgrywa się akcja). W premierach uczestniczą nie tylko osoby niewidome, ale również słabo widzące i niedowidzące, w związku z czym spektakle mają również rozbudowaną sferę choreograficzną i inscenizacyjną.
Widzowie niewidomi przed spektaklami otrzymują programy przygotowane w alfabecie Braille’a.

APLIKACJA MOBILNA TOTUPOINT
To system stworzony na smartfony (zarówno z systemem Android, jak i iOS). Aplikacja podaje informację głosową na temat instytucji, w pobliżu której się znajdujemy. Dane dotyczą topografii terenu, schodów, zakrętów i wszelkich ewentualnych przeszkód. W przypadku Teatru Powszechnego są to informacje o tym, którędy można dotrzeć na widownię Małej lub Dużej Sceny, do kawiarni teatralnej, szatni czy toalet, gdzie znajdują się schody i ile ich trzeba pokonać. 

PĘTLA INDUKCYJNA
Duża Scena Teatru Powszechnego w Łodzi wyposażona jest w pętlę indukcyjną, która umożliwia poprawę jakości odbioru warstwy dźwiękowej spektaklu. Widzowie, którzy korzystają z aparatów dousznych z funkcją pętli, mogą korzystać z opisanego udogodnienia w rzędach od 5. do 19. Ponadto widzowie mają możliwość skorzystania z systemu dla osób niedosłyszących (działającego na podczerwień). Widzom wydawane są słuchawki, które zasięgiem obejmują widownię Dużej Sceny.

Regulamin i warunki

Z Kartą Łodzianina Teatr Powszechny oferuje zniżkę 20% na wszystkie wieczorne własne przedstawienia prezentowane na Dużej Scenie oraz Małej Scenie w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki.

Bilet na przedstawienie z Kartą Łodzianina może nabyć tylko jej właściciel tylko dla siebie.

Aby skorzystać z rabatu:
  1. Poinformuj obsługę o posiadaniu Karty Łodzianina przed dokonaniem zakupu.
  2. Twoja Karta zostanie zweryfikowana.
  3. Po pozytywnej weryfikacji Karty Łodzianina otrzymasz rabat.Wydarzenia

Najpierw kochaj, potem strzelaj

Najpierw kochaj, potem strzelaj” Michała Siegoczyńskiego to komedia na Małej Scenie Teatru Powszechnego, która pokazuje jak miłość wpływa na życie z pozoru zupełnie różnych od siebie p ...

Najbliższe wydarzenie: 25Września 2021