Kino Kinematograf

Plac Zwycięstwa 1, 90-312 Łódź
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

Kino Kinematograf


Nawiguj z Google


Opis

Kino w dawnej wozowni
Kino Kinematograf to w skali całej Polski miejsce naprawdę wyjątkowe. Od 2006 roku działa w dawnej wozowni połączonej z zabytkowym XIX-wiecznym pałacem fabrykanta Karola Scheiblera, siedzibą Muzeum Kinematografii w Łodzi. Wyposażone jest w wysokiej klasy projektor cyfrowy klasy 2K i nagłośnienie Dolby Digital oraz – co jest dziś wielką rzadkością – nowoczesny sprzęt do wyświetlania filmów z taśmy 35 i  16 mm. Kino Kinematograf jest członkiem Sieci Kin Studyjnych.

Inspirujące spotkania w klimatycznym wnętrzu
Wśród ceglanych ścian, na wygodnych fotelach można oglądać obrazy najnowsze i te sprzed lat, zarówno filmy polskie, jak i klasykę światową. Tu można odkrywać kino z całym jego bogactwem i różnorodnością: obok pełnometrażowych filmów fabularnych wyświetlane są dokumenty, animacje, formy eksperymentalne. Można uczestniczyć w festiwalach i przeglądach filmowych, wysłuchać prelekcji i wykładów tematycznych, spotkać się z osobistościami z kręgu X Muzy – reżyserami, aktorami, operatorami, kompozytorami, twórcami animacji, krytykami.

Kino przyjazne dzieciom…
Najmłodsi widzowie mogą w kameralnej, przyjaznej  atmosferze poznawać przygody ulubionych bohaterów filmowych, dowiadywać się, jak powstaje film animowany i jak funkcjonuje kino. Dla wielu z nich to pierwszy kontakt z kinem, zupełnie nowe doświadczenie i duże przeżycie. Rodzice z niemowlętami i małymi dziećmi mogą uczestniczyć w specjalnie przeznaczonych dla nich seansach filmów z bieżącego repertuaru – małe WIELKIE kino.

… i studentom
Dla studentów i wielbicieli polskiej kinematografii organizowane są zajęcia Akademii Polskiego Filmu prowadzone przez najwybitniejszych polskich historyków i teoretyków kina.

 

Regulamin i warunki

Z Kartą Łodzianina:
Bilet normalny 17 zł
Bilet ulgowy 15 zł 


Aby skorzystać z rabatu:
  1. Poinformuj obsługę o posiadaniu Karty Łodzianina przed dokonaniem zakupu.
  2. Twoja Karta zostanie zweryfikowana.
  3. Po pozytywnej weryfikacji Karty Łodzianina otrzymasz rabat.