Weekend z żyrafą w łódzkim ZOO.

Zbliża się Światowy Dzień Żyrafy. Obchodzimy go 21 czerwca. W Łódzkim Ogrodzie Zoologicznym świętowanie zaczynamy wcześniej. Przez cały weekend – 19-20 czerwca – szykujemy dla zwiedzających atrakcje.

Zapraszamy na piknik z okazji Światowego Dnia Żyrafy. - Na terenie ogrodu pojawią się trampoliny Saltos - firmy, która jest sponsorem naszych żyraf. Pojawi się również stoisko Wojskowych Zakładów Lotniczych (sponsora naszych orłanów) z konkursami i atrakcyjnymi nagrodami. W sobotę na terenie zoo stanie także stoisko Łódzkiego Urzędu Statystycznego. Pracownicy przygotowali atrakcyjne gadżety i upominki dla zwiedzających. Będą przeprowadzać na miejscu spis powszechny i przypominać
o tym ważnym obowiązku
  – zapowiada Paulina Klimas-Stasiak, rzecznik łódzkiego ZOO. Co więcej, w najbliższych dniach na naszym Facebooku – ZOO Łódź – będziemy publikować ciekawostki na temat żyraf mieszkających w naszym ogrodzie.

Piknik z okazji Dnia Żyrafy odbędzie się w weekend 19-20.06.2021, w godzinach od 11:00 do 18:00. Gościem pikniku będzie między innymi firma Saltos. - W ubiegłym roku zdecydowaliśmy się zostać sponsorem żyraf w Łódzkim Ogrodzie Zoologicznym. Chcemy wspierać takie miejsca, włączamy się w różnorodne akcje – dzięki temu możemy pomagać, a jednocześnie promować własną firmę. Jesteśmy przekonani, że takie wspólne działania łączą i pozwalają nam wszystkim zmieniać się na lepsze. Dlaczego wybraliśmy akurat żyrafy? Można je w fajny sposób połączyć z miejscem, które tworzymy. Skacząc na trampolinach możemy zobaczyć, jak wygląda świat z ich perspektywy. Te wysokie, majestatyczne zwierzaki są naprawdę niesamowite – mówi Ania z Saltosa.

W najbliższy weekend pojawi się również w naszym ogrodzie osoba, która w ostatniej edycji WOŚP wylicytowała spotkanie z naszymi żyrafami za kwotę 5 101 złotych. Zwiedzi nasze ZOO i wcieli się w rolę opiekuna żyraf.

Przypominamy, że Łódzki ogród Zoologiczny jest otwarty codziennie od 9:00 do 19:00. Kasy czynne są godzinę krócej.