Rozpocznij rok z Teatrem Kamila Maćkowiaka!

Rozpocznij rok z Teatrem Kamila Maćkowiaka! Ukochane przez widzów komedie, dramaty w gwiazdorskiej obsadzie i poruszający monodram – sprawdź repertuar na styczeń i kup bilety z 10% zniżką. 

Teatr Kamila Maćkowiaka rozpoczyna Nowy Rok komedią, która od ponad dekady jest frekwencyjnym hitem wśród widzów. Mowa tu oczywiście o „Totalnie szczęśliwych”, czyli doskonałej komedii romantycznej z Ewą Audykowską-Wiśniewską i Kamilem Maćkowiakiem w rolach głównych. Elektryzująca chemia pomiędzy bohaterami, często improwizowane gagi i aktualne problemy podejmowane w spektaklu sprawiają, że zainteresowanie spektaklem od lat nie maleje.
Najbliższe pokazy odbędą się w weekend 7 i 8 stycznia, jednak brak już na nie miejsc. Jeśli chcecie zobaczyć Kamila Maćkowiaka i Ewę Audykowską-Wiśniewską w rolach niespełnionych zawodowo, ale pragnących miłości 40-latków, to polecamy zarezerwowanie biletów na lutowe pokazy już teraz.

Na solidną dawkę śmiechu Teatr Kamila Maćkowiaka zaprasza także 19 stycznia (19:00), czyli na pierwszy w Nowym Roku pokaz „Cudownej terapii”. W obsadzie obok Kamila Maćkowiaka zobaczycie tym razem Patrycję Soliman i Mariusza Słupińskiego. To uwielbiane przez widzów aktorskie trio pokaże małżeńską rzeczywistość w krzywym zwierciadle. Joanna i Wiktor po kilkunastu latach wspólnego życia trafiają na terapię, która – jak mają nadzieję – pomoże im rozwiązać małżeński kryzys. Nie wiedzą tylko, że terapeuta, do którego trafiają (w tej roli fenomenalny Mariusz Słupiński) prawdopodobnie sam potrzebuje pomocy… Przewrotność i błyskotliwość sztuki zapewnia doskonałą zabawę, a tych, którzy w teatrze poszukują czegoś więcej, twórcy spektaklu zapewniają - nie zabraknie także nieco poważniejszej refleksji nad własnym życiem. 

Nie samą jednak komedią żyje człowiek – Teatr Kamila Maćkowiaka przywita Nowy Rok także dramatami. 11, 12 i 30 stycznia o godzinie 19:00 odbędą się kolejne pokazy „50 słów”, czyli kolejnego hitu w repertuarze teatru z Marią Seweryn i Kamilem Maćkowiakiem w rolach głównych. Choć spektakl miał swoją premierę na początku listopada 2022 roku, zdążył od tego czasu wywołać niemałe frekwencyjne zamieszanie (z uwagi na olbrzymie zainteresowanie widzów, twórcy spektaklu dodawali do repertuaru kolejne terminy). Sztuka opowiadająca o jednym wieczorze z życia małżeństwa z długoletnim stażem to starcie niezwykle silnych osobowości aktorskich i pokazanie widzom prawdziwego, niedoskonałego, czasami bolesnego życia, w którym każdy może się przejrzeć jak w lustrze.

14 i 15 stycznia o godzinie 19:00 Teatr Kamila Maćkowiaka przedstawi natomiast „Śmierć i dziewczynę”, czyli doskonały dramat w gwiazdorskiej obsadzie. Akcja spektaklu dzieje się w fikcyjnym państwie, w którym po kilkunastu latach dyktatury pada reżim i odradza się demokracja. Paulina (Jowita Budnik), ofiara przemocy i brutalnych eksperymentów w trakcie internowania do dziś nie może podnieść się z psychicznej traumy. Pewnego wieczoru do domu jej i jej męża Gerarda (Kamil Maćkowiak) puka tajemniczy gość (Mariusz Słupiński), którego Paulina zdaje się skądś kojarzyć… 

W styczniowym repertuarze znalazł się także „Klaus – obsesja miłości”, czyli poruszający monodram Kamila Maćkowiaka. Stworzony został na podstawie autobiografii Klausa Kinskiego – aktora i wybitnego artysty, a jednocześnie seksoholika i potwora, , który już za życia stał się jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci europejskiego kina XX wieku. Hipnotyzująca gra aktorska Kamila Maćkowiaka i dynamiczny scenariusz oparty na barwnych wspomnieniach Kinskiego składają się na spektakl doskonały, zapadający w pamięć widzów na długo. „Klaus – obsesja miłości” grany będzie już 28 stycznia o godzinie 19:00. 

Przypominamy, że posiadaczom Karty Łodzianina przysługuje 10% zniżki na wszystkie spektakle, a osoby z aktywnym pakietem SENIOR mogą liczyć na aż 15% rabatu.