Festiwal Kamera Akcja

Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja (13 – 16 października oraz 17 – 20 października na Think Film) ponownie rozgrzeje widownię do czerwoności nie tylko stacjonarnie, ale też online. 


W tym roku, karnet na wydarzenie z Kartą Łodzianina zakupisz jedyne za 89 zł. W programie 13. edycji znajdzie się ponad 50 filmów, w tym nagradzane międzynarodowo polskie i światowe produkcje, które już teraz wywołują burzliwe dyskusje. Nie zabraknie kina kontrowersyjnego, wywołującego skrajne emocje, balansującego pomiędzy gatunkami filmowymi i tworzącego nowe formy narracji.

Widzowie FKA będą mogli skonfrontować się m.in. z uhonorowanym w Cannes Nagrodą Jury dziełem Jerzego Skolimowskiego „IO” oraz „Cichą ziemią” Agi Woszczyńskiej, która zyskała uznanie Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) na festiwalu w Salonikach. Hasło tegorocznej Kamery Akcji – RAZEM FILMOWI.

Chcemy łączyć, współodczuwać i rozmawiać na nierzadko trudne tematy. W centrum wydarzeń ponownie będą panele dyskusyjne, które są siłą napędową, dynamizują branżę i prowokują do spojrzenia na aktualne tematy z różnych perspektyw. To niepowtarzalna okazja do spotkania z cenionymi ludźmi kina i zajrzenie do świata filmu od wewnątrz. W ogniu pytań odbiorców staną w tym roku Ewa Puszczyńska i Tomasz Wasilewski, producentka i reżyser „Głupców”, którzy podzielili widzów i krytyków.

Dla żądnych wiedzy praktycznej organizatorzy przygotowali warsztaty analityczne „Wytwórnia znaczeń” z nominowaną do Nagrody PISF Dianą Dąbrowską oraz Marcinem Pieńkowskim, dyrektorem MFF Nowe Horyzonty o tworzeniu i programowaniu wydarzeń filmowych.

Na te i pozostałe wydarzenia stacjonarne oraz online karnet z Kartą Łodzianina za jedyne 89 zł! Wystarczy pobrać kod rabatowy znajdujący się na naszej wizytówce, który następnie należy wpisać w odpowiednim polu podczas wypełniania formularza na karnet promocyjny na stronie www.kameraakcja.com.pl. Pełny program Festiwalu ujawniony zostanie w połowie września.