Macie mnie kochać!

Teatr Kamila Maćkowiaka zaprasza na niezwykle fascynujący monodram pt. “Klaus - obsesja miłości”, okrzyknięty przez krytyków „najważniejszą i najlepszą rolą Maćkowiaka od czasów kultowego Niżyńskiego”. Najbliższe i jednocześnie ostatnie spektakle w tym sezonie 2 i 3 czerwca o 19:00.

Bezwzględny potwór czy skrzywdzone dziecko? Jak to możliwe, że choć gardził zawodem aktora, stał się jednym z najwybitniejszych aktorów XX wieku?! O kim mowa?
Klaus Kiński był aktorem, który w swoim CV miał niezliczoną ilość filmowych ról. W swojej karierze zajmował się również scenografią, reżyserią i pisał książki. Chwalił się, że miał kilka tysięcy kochanek, uwielbiał kobiety niezależnie od ich urody, wieku, czy pozycji materialnej. W pracy i w życiu osobistym był furiatem - nieprzewidywalnym, nieobliczalnym i… fascynującym.

To właśnie autobiografia Klausa Kińskiego „Ja chcę miłości” była punktem wyjścia do powstania kolejnego autorskiego monodramu Kamila Maćkowiaka, po „Niżyńskim”, „Diva Show” czy „Amoku”, ukochanych przez łódzką i nie tylko publiczność.

Monodram zabiera nas w biograficzną podróż od czasów niełatwego dzieciństwa, w którym mały Klaus kradzieżami pomagał rodzinie przetrwać okres głodu, wojny, aż do dorosłości, w której staje się znanym aktorem, choć od początku gardzi tą branżą. Nienawidzi artystów, brzydzi się ludźmi, którzy pełni uwielbienia nazywają go najgenialniejszym aktorem epoki.

„Klaus - obsesja miłości” to prawdziwy emocjonalny roller-coaster. To podróż przez biografię aktora, pełen pluskw i karaluchów pokój, w którym wegetuje z całą rodziną we wczesnym dzieciństwie, po luksusowe rezydencje w Londynie czy Paryżu; przez ciasne uliczki dzielnicy czerwonych latarni w Amsterdamie, po dżunglę, w której Kiński nakręcił jeden z kilku wybitnych filmów z Wernerem Herzogiem.
To przede wszystkim uniwersalna historia o potrzebie miłości, samotności, destrukcji tak wielkiej, że nie jest w stanie jej uspokoić ani sukces, bogactwo, rodzina, ani kolejne oddane i zapatrzone w bohatera kobiety.

To spektakl o niezwykłym, charyzmatycznym, demonicznym artyście i człowieku, który nikogo nie pozostawi obojętnym.
Publiczność już dwukrotnie uznała to przedstawienie za najważniejszą premierę teatralną 2020 roku: w plebiscycie Plastrów Kultury - Spektakl teatralny roku oraz Wioseł Kultury - Wydarzenie roku.

Wszyscy posiadacze Karty Łodzianina mogą skorzystać z 10% rabatu już teraz!
Od maja dla osób z aktywnym pakietem MŁODZI W ŁODZI oraz SENIOR będzie dostępny rabat 15%!


Teatr Kamila Maćkowiaka gra w Centrum Dialogu im. Marka Edelmanna w Łodzi przy ul. Wojska Polskiego 83.
“Klaus - obsesja miłości” to przedstawienie wyłącznie dla widzów dorosłych.
Autor zdjęcia: Radosław Ginter