Wysyłka Kart Łodzianina pocztą

Karta Łodzianina, którą otrzymałeś/aś pocztą jest jeszcze nieaktywna. Aby ją aktywować złóż wniosek o Pakiet Mieszkańca. Zrobisz to przez Internet na stronie www.kartalodzianina.pl lub w wybranym punkcie obsługi.
 
  • Aby złożyć wniosek przez Internet, zarejestruj się na stronie www.kartalodzianina.pl. W ten sposób założysz konto, które umożliwi Ci zarządzanie swoją Kartą i Kartami najbliższych (jeśli zdecydujesz się na konto rodzinne). Na akceptację wniosku złożonego elektronicznie trzeba poczekać kilka dni.
Kartę, która przyszła do Ciebie pocztą, po akceptacji wniosku należy dodać do konta. Zrobisz to samodzielnie  w panelu mieszkańca dostępnym po zalogowaniu na www.kartalodzianina.pl lub w aplikacji mobilnej Karta Łodzianina.
 
  • Wniosek można złożyć też papierowo w punktach obsługi Karty Łodzianina. Wystarczy, że zabierzesz ze sobą otrzymaną pocztą Kartę i potrzebne do weryfikacji dokumenty. Twoją Kartę na miejscu aktywuje obsługa.
  • Możesz złożyć wniosek i aktywować Kartę w wybranych filiach Biblioteki Miejskiej. Zabierz ze sobą otrzymaną pocztą Kartę i potrzebne do weryfikacji dokumenty.

Jeśli chcesz, żeby z Karty Łodzianina korzystali również Twoi bliscy, z którymi zamieszkujesz pod jednym adresem, wystarczy, że podasz ich dane podczas składania wniosku. Każdy członek rodziny może otrzymać własną plastikową Kartę Łodzianina za darmo – opłacie w wysokości 1 zł podlega tylko Pakiet Mieszkańca. Jednocześnie każdy członek rodziny może posługiwać się aplikacją mobilną Karta Łodzianina. Aplikację można pobrać za darmo na urządzenia z systemem Android i IOS.
Aby samodzielnie dodać Kartę, zaloguj się do swojego konta na www.kartalodzianina.pl. W menu po lewej stronie wybierz "Karty i pakiety".  Oprócz Pakietu Mieszkańca jest tam również dodatkowy pakiet "Samodzielnie dodaj Kartę Łodzianina". Zaznacz przy nim opcje "dodaj". Następnie wpisz numer otrzymanej pocztą Karty i załącz jej zdjęcie (na fotografii musi się znaleźć rewers z widocznym numerem). Następnie kliknij "wyślij wniosek". Gotowe! Teraz poczekaj, aż karta zostanie dodana do twojego konta.

Aby dodać Kartę przez aplikację mobilną Karta Łodzianina, kliknij niebieski przycisk "plus" w zakładce "moje karty" i postępuj jak w przypadku dodawania Karty na komputerze.

Pamiętaj, że do aktywacji Karty niezbędny jest zakup Pakietu Mieszkańca.
Wysyłka Kart Łodzianina do skrzynek pocztowych ma charakter promocyjny i jednorazowy. W marcu 2021 roku 360 tysięcy kart, w ramach wysyłki druków bezadresowych, zostanie dostarczonych do skrzynek pocztowych mieszkańców Łodzi i okolic. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Karta trafi do każdej zainteresowanej osoby. Jeśli chcesz mieć plastikową Kartę Łodzianina od razu lub chcesz, żeby twoi bliscy również mieli plastikowe Karty, możesz odebrać je w jednym z punktów obsługi.

Nie prowadzimy wysyłki Kart na zamówienie pod wskazany adres.
Kolportaż Kart Łodzianina do skrzynek pocztowych ma charakter promocyjny – w listach znalazła się tylko jedna Karta. Dodatkowe Karty dla członków rodziny możesz odebrać za darmo w jednym z punktów obsługi. Do tego czasu każdy członek rodziny może korzystać z aplikacji Karta Łodzianina.
 

Potrzebujesz pomocy?+48 785 99 99 00
Pon-pt.: 09:00-17:00