Festiwal K+K: Baśniowe stwory | warsztaty w Fabryce Sztuki

  • Home
  • Wydarzenia
  • Festiwal K+K: Baśniowe stwory | warsztaty w Fabryce Sztuki
Zapraszamy na warsztaty plastyczne "Baśniowe stwory", prowadzone przez Marcina Minora, dla dzieci od 5 roku życia wraz z bliskimi im dorosłymi, w ramach Festiwalu Książki Obrazkowej KROPKA+KRESKA: "Bajanie w obłokach", w Fabryce Sztuki.

Data: 30 listopada 2024 | SOBOTA
Godzina: 12:00
Miejsce: Sala C_101, budynek C, I piętro, Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
Wiek uczestników: dzieci od 5 roku życia, wraz z bliskimi im dorosłymi
Czas trwania: 90 minut
Bilety: 20 zł za osobę
Zakup biletów: https://kicket.com/embedded/rezerwacja/288435

Więcej informacji: https://kropkapluskreska.pl/
 

Chodźcie, dzieciaki! Za pomocą kolorowych tuszy, pasteli, węgla drzewnego, będziemy tworzyć wymyślone światy. Bazą do poszukiwań baśniowych postaci będą stworzone wspólnie drzewa i kolorowe plamy. To z nich, dzięki naszej fantazji, powstaną niesamowite ptaki, śmieszne i dziwaczne stworki i potworki.

Tu najważniejsza będzie kreatywność, którą ma każde dziecko, nawet bardzo nieśmiałe. Żadne umiejętności nie są wymagane. I choć zdecydowanie nie będziemy dążyć do perfekcji, to jednak przekonacie się, że każda praca będzie wyjątkowa i zaskakująca!


Marcin Minor – ilustrator bajek i baśni, pedagog, psycholog, arteterapeuta. Pochodzi z Warszawy, mieszka i tworzy w Petrykozach. Ukończył studia na Europejskiej Akademii Sztuk na wydziale malarstwa. Jest też pedagogiem, terapeutą rozwojowym, arteterapeutą (Instytut Ericksonowski), a przede wszystkim – ojcem. Inspiruje go przyroda, architektura, wielopłaszczyznowe kontrasty. Z dużą przyjemnością bawi się okołomagicznym realizmem, okraszonym żartem o różnym stopniu intensywności w wyrazie. Współpracuje z wieloma wydawnictwami. Jest autorem ilustracji do kilkudziesięciu książek i gier planszowych. Dla Wydawnictwa Agora dla dzieci zilustrował 2 książki z serii Zwierzaki: "Ośmiornicę Zośkę" autorstwa Katarzyny Boni i "Zbója" Joanny Jagiełło, a także "Srebrnego smoka" Barbary Sadurskiej.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Zadanie jest współfinansowane z dotacji Miasta Łodzi.


Wydarzenie na FB