Image

9 milionów oszczędności w 2022 roku z Kartą Łodzianina

W 2022 roku Karta Łodzianina poszerzyła swoją ofertę o nowe pakiety i funkcjonalności, a jej użytkownicy zaoszczędzili łącznie ponad 9 milionów złotych. 

To był intensywny rok w Karcie Łodzianina. Suma wysiłków włożona w rozwój projektu przyczyniła się do tego, że z prostej karty rabatowej, Karta Łodzianina stała się użytecznym, wielofunkcyjnym narzędziem – a będzie jeszcze lepsza! 
- Ten rok pod wieloma względami był dla nas przełomowy – mówi Tomasz Koralewski, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej, operatora projektu – wiele rzeczy robiliśmy po raz pierwszy i testowaliśmy kierunki, w jakich Karta Łodzianina może się rozwijać. 

Jeszcze na początku roku Karta Łodzianina zintegrowała się z przedszkolami miejskimi, w wyniku czego dzieci osób, które okażą aktywną Kartę, mogą zyskać 32 punkty na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli. Wiosną projekt połączył się z dwiema miejskimi kartami – Kartą Młodzi w Łodzi i Kartą Seniora, całkowicie przejmując ich funkcjonalności. Od maja uprawnione osoby poza podstawowym Pakietem Mieszkańca mogą wnioskować też o Pakiet Seniora i Pakiet Młodzi w Łodzi.

Wiele funkcji w jednej aplikacji

Jesienią posiadacze aplikacji Karta Łodzianina zyskali możliwość kupowania tańszych Migawek bezpośrednio w telefonie. W październiku dołączyła do tego możliwość kupowania biletów parkingowych w łódzkiej SPP, a w grudniu również jednorazowych biletów MPK. 
- Naszym celem na 2023 rok jest dalszy rozwój aplikacji. Już teraz dzięki niej Łodzianie mogą w prosty sposób kupować bilety MPK i bilety parkingowe. Zależy nam, żeby użytkownicy zamiast plastikowej karty, wybierali bardziej ekologiczną aplikację dostępną na wszystkich platformach cyfrowych – tłumaczy Tomasz Koralewski.
Aplikację warto wybrać, bo daje więcej możliwości. Plany na 2023 rok zakładają wprowadzenie sprzedaży biletów do miejskich atrakcji z poziomu aplikacji Karta Łodzianina, wprowadzenie intuicyjnych płatności Google Pay i Apple Pay oraz wiele nowych funkcji, których organizatorzy jeszcze nie zdradzają, a które na pewno przydadzą się Łodzianom. 


Najlepsza Karta w Polsce

W tym roku zarówno organizatorzy, jak i użytkownicy musieli po raz pierwszy zmierzyć się z przedłużaniem aktywności Karty. Operacja chyba się powiodła, bo już w samym pierwszym kwartale dzięki Karcie Łodzianom udało się zaoszczędzić 2 miliony złotych. Rok zamykamy niebagatelną sumą ponad 9 milionów złotych oszczędności. Po raz kolejny przyczyniły się tego zniżki na bilety MPK, ale i nowo otwarte Orientarium. Tę atrakcję z Kartą odwiedzono aż 74 tysiące razy. 
Otwarcie Orientarium przyciągnęło tysiące nowych użytkowników, a jesienią liczba posiadaczy Karty Łodzianina dobiła do 300 tysięcy. Tym samym Karta Łodzianina stała się najszybciej rozwijającą się kartą mieszkańca w Polsce.