Image

Bilety okresowe MPK do kupienia w Karcie Łodzianina!

Teraz bilety MPK objęte zniżkami z Kartą Łodzianina można zakupić bezpośrednio przez konto użytkownika w systemie. Nowa funkcjonalność ułatwi tańsze podróżowanie, pozwoli zaoszczędzić czas i miejsce, bowiem plastikowa Migawka nie będzie już potrzebna.

Bilety zawsze pod ręką w aplikacji.


Każdy użytkownik Karty Łodzianina posiadający aktywny Pakiet Mieszkańca i pobraną aplikację może zakupić wszystkie bilety okresowe objęte zniżkami bezpośrednio przez Kartę Łodzianina – na stronie www lub przez aplikację.
Zakupiony w ten sposób bilet będzie zapisany w aplikacji Karta Łodzianina i w ten sposób dostępny do kontroli bezpośrednio na ekranie telefonu.
Administratorzy kont rodzinnych będą mogli zakupić bilety dla wszystkich członków rodziny. Aplikacja Karta Łodzianina pozwala też na okazanie do kontroli biletów wszystkich osób podpiętych pod jedno konto.

Kupując bilety dla dziecka lub innego członka rodziny należy wybrać konkretną osobę, której kupujemy bilet - inaczej zostanie on przypisany do niewłaściwego konta!

Co ważne, żeby zakupić tańszy bilet okresowy przez Kartę Łodzianina, w ogóle nie trzeba mieć wyrobionej fizycznie Migawki. Bilety dostępne są dla wszystkich użytkowników, nawet tych, którzy nigdy nie korzystali z Migawek.

Kontrola biletów.


Do kontroli biletów niezbędna będzie zainstalowana aplikacja Karta Łodzianina na telefonie!
 
Kontrolerowi wystarczy pokazać wygenerowany kod QR dostępny w aplikacji po zakupie biletu. Bilety nabyte przez system Karty Łodzianina nie będą jednak dostępne jednocześnie na tradycyjnej Migawce. Trzeba będzie więc zdecydować, gdzie kupić bilet.
Osoby, które korzystają z innych ulg, na przykład studenci, powinni mieć przy sobie dodatkowy dokument, w tym wypadku legitymację studencką.