Festiwal K+K: Przybij piątkę, weź autograf | spotkanie w Fabryce Sztuki

  • Home
  • Wydarzenia
  • Festiwal K+K: Przybij piątkę, weź autograf | spotkanie w Fabryce Sztuki
Zapraszamy na spotkanie "Przybij piątkę, weź autograf!", z Marianną Oklejak, Niką Jaworowską-Duchlińską, Karoliną Grabarczyk, Kasią Jackowską-Enemuo i Marcinem Minorem, w ramach Festiwalu Książki Obrazkowej KROPKA+KRESKA: "Bajanie w obłokach", w Fabryce Sztuki.

Data: 30 listopada 2024 | SOBOTA
Godzina: 11:30
Miejsce: Sala B_101, budynek B, I piętro, Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
Wiek uczestników: bez ograniczeń wiekowych
Wstęp: bezpłatny, wolny

Więcej informacji: https://kropkapluskreska.pl/

Przynieś swoją ukochaną książkę, spotkaj swoją ulubioną twórczynię/twórcę książek, przybij z nią/z nim piątkę i poproś o autograf! To niecodzienna okazja na spotkanie i rozmowę z Marianną Oklejak, Niką Jaworowską-Duchlińską, Karoliną Grabarczyk, Kasią Jackowską-Enemuo i z Marcinem Minorem.

Marianna Oklejak ­– ilustratorka, projektantka i autorka książek dla dzieci. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie (2006). Jej prace są nagradzane w Polsce i za granicą, trafiają do finałów prestiżowych konkursów (Bologna Ragazzi, CJ Picture Book Award, Golden Pinwheel, Tallinn Illustration Triennal, Nami Island). Książki przez nią zilustrowane są wpisane na Listę Skarbów Muzeum Książki, listę Białych Kruków Internationale Jugendbibliothek w Monachium, honorową międzynarodową listę IBBY i prezentowane na wystawach w różnych krajach. Inspiruje się polskim folklorem, a podróże są jej wielką pasją. Jest ilustratorką popularnej serii o Basi, pisanej przez Zofię Stanecką - i lubi śledzie jak Tata Basi i miód zupełnie jak Misiek Zdzisiek!

Karolina Grabarczyk ­– absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu SWPS i Politechniki Wrocławskiej. Pisarka, autorka książek i opowiadań do magazynu dla dzieci "Świerszczyk", coachka. Współautorka bloga artystycznego 2WILKI i związanego z nim cyklu warsztatów "O wilkach mowa, a wilki tutaj". Ambasadorka bycia w pytaniu. Gdy chce ubrudzić ręce, pracuje w ogrodzie i maluje meble. Codziennych zachwytów dostarcza jej Ancymon - kundelek o długim pyszczku. Autorka tekstu w książce "Czarny Kapturek".

Nika Jaworowska-Duchlińska ­­– z urodzenia Warmiaczka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i Krakowie oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Zaprojektowała scenografie i kostiumy do ponad 20 przedstawień teatralnych w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi i Toruniu. Autorka i ilustratorka książek dla dzieci oraz ilustracji prasowych (m.in. magazyny Psychologia Newsweek Polska). Z połączenia pasji, powstała autorska książka "Z Duchem (do) Teatru". Wykładała "Visual Thinking" w Collegium da Vinci w Poznaniu oraz prowadziła warsztaty "Bookożercy", "Być jak Leonardo! Myślenie wizualne" dla dzieci. W Lengrenówce - Pracowni Muzeum Karykatury od kilku lat prowadzi spotkania z cyklu "Nienażarte żarty" dla najmłodszych. Słucha hiszpańskiego rocka z lat 90-tych. Mieszka w podwarszawskiej wsi z czterem kotami i dwoma psami. Autorka ilustracji w książce "Czarny Kapturek".

Katarzyna Jackowska-Enemuo – antropolożka kultury, muzykantka, opowiadaczka historii, wędrownica i mama. Od ponad dwudziestu lat zajmuje się w praktyce rzeką Smutku, kulturą tradycyjną, muzyką dawną i etniczną, a także sztuką opowiadania w jej różnych wymiarach - artystycznym i społecznym. Zbiera opowieści oraz pisze własne - i opowiada je, tworząc do nich autorską muzykę. Prowadzi warsztaty. Z zespołem Jazgodki wykonuje swoją autorską muzykę, a także szeroko rozumianą muzykę tradycyjną. Z Projektem Migawki tworzy opowieści i spektakle, w dwóch równoważnych językach polskich: fonicznym i migowym. Członkini kolektywu Instytut Dobrej Śmierci. Autorka cyklu audycji i podcastów dla Polskiego Radia (RCKL) - "Między Światem a Zaświatem". Autorka projektu "Nieuchronne" stanowiącego twórczą odpowiedź na śmierć dziecka.

Marcin Minor – ilustrator bajek i baśni, pedagog, psycholog, arteterapeuta. Pochodzi z Warszawy, mieszka i tworzy w Petrykozach. Ukończył studia na Europejskiej Akademii Sztuk na wydziale malarstwa. Jest też pedagogiem, terapeutą rozwojowym, arteterapeutą (Instytut Ericksonowski), a przede wszystkim - ojcem. Inspiruje go przyroda, architektura, wielopłaszczyznowe kontrasty. Z dużą przyjemnością bawi się około-magicznym realizmem, okraszonym żartem o różnym stopniu intensywności w wyrazie. Współpracuje z wieloma wydawnictwami. Jest autorem ilustracji do kilkudziesięciu książek i gier planszowych. Dla Wydawnictwa Agora dla dzieci zilustrował 2 książki z serii Zwierzaki: "Ośmiornicę Zośkę" autorstwa Katarzyny Boni i "Zbója" Joanny Jagiełło, a także "Srebrnego smoka" Barbary Sadurskiej.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Zadanie jest współfinansowane z dotacji Miasta Łodzi.


Wydarzenie na FB