Image

Ulica Piotrkowska najdłuższą strefą kibica w Polsce!

Już od 11 czerwca ul. Piotrkowska stanie się jedną wielką areną sportowych wrażeń. Na ponad 4 tygodnie ogródki i podwórka Pietryny zamienią się w trybuny stadionów wypełnione kibicami. Fani piłki nożnej obejrzą rozgrywki Mistrzostw Europy w specjalnej oprawie i emocjonującej atmosferze w beach barze Las Palmas i Ogrodach Geyera oraz w ponad 30 lokalach z ogródkami na całym odcinku ulicy.

Z okazji wyjątkowych wydarzeń sportowych takich jak Mistrzostwa Świata czy Europy, ul. Piotrkowska staje się miejscem wspólnego przeżywania piłkarskich emocji i świętowania sukcesów ulubionych reprezentacji. Nie inaczej będzie w przypadku przeniesionych z ubiegłego roku rozgrywek Euro 2020 rozpoczynających się 11 czerwca. Na ponad 4 tygodnie cały odcinek, od pl. Wolności do pl. Niepodległości, zmieni się w wielką strefę kibica, a w 30 ogródkach i strefach będą wyświetlane zarówno rozgrywki fazy grupowej jak i finały. Specjalna oprawa ul. Piotrkowskiej, m.in. flagi państw biorących udział w Euro i klimatyczne dekoracje sprawią, że emocje mogą pojawić się już w drodze do lokalu transmitującego mecz. - Łódzcy fani piłki nożnej obejrzą rozgrywki Euro 2020 w specjalnej oprawie i emocjonującej atmosferze w kilkudziesięciu lokalach z ogródkami oraz w kilku strefach kibica z dużymi telebimami. Piotrkowska stanie się jedną wielką areną sportowych wrażeń! – mówi Piotr Kurzawa, Menadżer ulicy Piotrkowskiej. Będzie to z pewnością najdłuższa strefa dla kibicujących w Polsce!

Już w najbliższy piątek (11.06) w ogródkach lokali gastronomicznych i strefach na całej długości Piotrkowskiej oraz w Manufakturze odbędzie się transmisja pierwszego meczu. O godz. 21.00 prosto z rzymskiego Stadio Olimpico wyświetlane będzie inauguracyjne spotkanie Włochów i Turcji. Kolejne rozgrywki grupowe odbywają się niemal każdego dnia a finał zapowiedziany jest na 11 lipca. Większość z meczów rozpoczyna się po godzinie 18.00, nieliczne odbywają się w ciągu dnia o 15.00. Najwięcej ogródków transmitujących Euro zlokalizowanych jest w odcinku Nawrot-Traugutta. Mecze zobaczyć też można przy Woonerfie, na Piotrkowskiej 217 i na Offie. Największe strefy czekać będą w Ogrodach Geyera i na Rynku Manufaktury a także na rogu Roosevelta i Piotrkowskiej. Liczba lokali transmitujących mecze wciąż rośnie.
Wyjątkowy beach bar z prawdziwymi palmami i zieloną strefą odpoczynku powstaje w podwórku kamienicy przy Piotrkowskiej 144. W Las Palmas w egzotycznym klimacie zobaczyć można wszystkie mecze nie tylko na telewizorach, ale też na dużym, mobilnym ekranie. 

Strefa Kibica w kompleksie zlokalizowanym pomiędzy ul. Piotrkowską a Wólczańską oprócz meczu na ekranie ledowym o powierzchni 30 m kw., proponuje także strefę gastro z grillem, lodami i napojami. Ogrody zapraszają do przynoszenia własnych kocy i korzystania z bezpłatnej zielonej strefy lub w  zarezerwowania premiowanej wersji z leżakiem i dosłownie „w pierwszym rzędzie”. 

Największy ekran w Łodzi obiecuje jednak Manufaktura. Przy plaży znajdującej się na Rynku Włókniarek czekać będą wygodne pufy, poduchy i leżaki, a przede wszystkim spektakularny ekran o powierzchni 40 m2, który pozwoli śledzić każdy ruch na murawie. Manustrefa będzie miejscem dedykowanym fanom piłki, ale jednocześnie strefą bezpieczną, dostosowaną do rodzinnego kibicowania. Choć liczba gości w strefie będzie ograniczona, transmisje z meczów będzie można oglądać także z pobliskich ogródków restauracyjnych i beach baru. 

Aktualne informacje o strefie kibica na Piotrkowskiej można śledzić na facebookowej stronie @mojapiotrowska.