Image

Masz Kartę Łodzianina? Dostaniesz dodatkowe punkty w rekrutacji do przedszkoli!

Od kwietnia posiadacze Karty Łodzianina będą mogli zyskać dodatkowe punkty podczas rekrutacji do  miejskich przedszkoli. Dzieci, których rodzice płacą podatki w Łodzi, łatwiej dostaną się do placówki.


Aż 32 punkty na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli miejskich mogą zyskać dzieci osób, które płacą podatki w Łodzi. W wyniku uchwały Rady Miejskiej w Łodzi zmieniły się niektóre kryteria przyznawania punktów podczas rekrutacji.

Żeby otrzymać dodatkowe punkty, można okazać pierwszą stronę zeznania podatkowego w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych lub Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (UPO), ale o wiele prostsze będzie okazanie aktywnej Karty Łodzianina. Wystarczy, że tylko jeden rodzic, rozlicza się w Łodzi, żeby dziecko otrzymało punkty.
Pracownicy miejskich przedszkoli na podstawie numeru Karty Łodzianina (zarówno plastikowej, jak i aplikacji) mogą sprawdzić, czy Karta jest aktywna i na tej podstawie przyznać dodatkowe punkty. Potrzebny jest jedyne numer Karty Łodzianina rodzica.

Na etapie rekrutacji dziecko nie musi posiadać swojej Karty, ale wyrobienie jej dla pociechy jest proste i ułatwia rodzinne korzystanie z oferty rabatowej. Nie wszyscy Partnerzy Karty udzielają zniżek kilku osobom na jedną Kartę – zalecane jest, żeby każdy członek rodziny miał własną. Oczywiście dzieci mogą też samodzielnie korzystać ze zniżek, na podstawie Karty lub aplikacji w telefonie.

Nowa funkcja Karty to ułatwienie dla mieszkańców, pozwalające prościej załatwić sprawę, bez noszenia wielu dokumentów. W założeniu organizatorów, Karta Łodzianina w przyszłości będzie coraz bardziej rozwijać swoją funkcjonalność niezwiązaną jedynie z rabatami. To dopiero pierwszy krok w poszerzaniu możliwości Karty.