Image

Baśniowy ogród światła z Kartą Łodzianina

Eksploduje feerią barw i rozkwitnie tysiącami świateł. Za sprawą kilkuset interaktywnych świetlnych rzeźb, labiryntów czy tajemniczych postaci Park Źródliska w Łodzi przemieni się w tętniący życiem zaczarowany ogród z mnóstwem niespodzianek dla dzieci i dorosłych. Wystawa Alicja w Parku Miliona Świateł będzie zupełnie nową i jedyną tego typu atrakcją w całym województwie. Na pierwszy wieczorny spacer po Parku Światła Źródliska będzie się można wybrać już w 11 listopada 2021 

Obsypane śniegiem łódzkie parki tworzą malowniczą scenerię i w ciągu dnia przyciągają wielu spacerujących. Jednak niesprzyjająca jesienno-zimowa aura sprawia, że wraz z zapadnięciem zmierzchu ciemne alejki szybko pustoszeją a bramy parku zamykają się. – Tej zimy będzie zupełnie inaczej – obiecuje Piotr Kurzawa z Łódzkiego Centrum Wydarzeń. – Postanowiliśmy wykorzystać potencjał zabytkowego Parku Źródliska i stworzyć w nim bajkowy ogród światła. Dzięki temu popularny, najstarszy w Łodzi park zyska po zmroku drugie życie a mieszkańcy naszego miasta wyjątkowy pretekst, by aktywnie spędzić zimowy wieczór. Wierzymy, że „Alicja w Parku Miliona Świateł” będzie nową rodzinną atrakcją, która przyciągnie nie tylko łodzian, ale także wielu turystów. Jedyny w całym województwie Park Światła ma szansę stać się jednym z najchętniej odwiedzanych i fotografowanych zimą miejsc w Łodzi – dodaje organizator. 

W 15 hektarowym zaczarowanym ogrodzie czekać będzie na zwiedzających zaskakująca, pobudzająca zmysły, tętniąca kolorami kraina. Spacerując rozświetlonymi alejkami spotkamy tajemnicze postaci, a kierunek zwiedzania wskaże magiczne drzewo z drogowskazami. Będzie tu można odkryć ogromne kolorowe owady, chichoczące rośliny, opowiadające bajki zwierzęta czy skrzypiące drzwi. Wyobraźnię zwiedzających pobudzą interaktywne wirujące filiżanki i lewitujący imbryk. Dużych i małych spacerowiczów zaskoczy najdłuższy w Polsce kolorowy świetlny tunel oraz ogród czarów, w którym będzie można podziwiać wyjątkowy świetlno-muzyczny spektakl. Niezwykłych doznań dostarczy spacer aleją czerwonych serc czy wizyta w sali tronowej Królowej. Poszukiwaczy przygód z kolei czeka dobra zabawa i wyzwanie: odnalezienie drogi w pełnym niespodzianek świetlnym labiryncie. 

Czas trwania: Od 11 listopada, od poniedziałku do piątku 17:00-22:00 

Ostatni gość wpuszczany  jest o godzinie 21:00 


Z Kartą Łodzianina 10% zniżki