Image

Łódzkie atrakcje turystyczne z ogólnopolskimi nagrodami!

Świetne miejsce dla ludzi w każdym wieku przekazujące wiedzę w ciekawy sposób.
Fajne miejsce dla dużych i małych.
Planetarium super, Centrum Nauki i Techniki EC1 też super!To zaledwie kilka zdań z internetowych recenzji i rekomendacji, które wskazują na satysfakcję zwiedzających Centrum Nauki i Techniki EC1 oraz gości Planetarium EC1. Obie łódzkie placówki mają na swoim koncie znaczące nagrody i laury w ogólnopolskich plebiscytach oraz konkursach, by wymienić Miejsce z Klasą radia RMF Classic czy Pierwszy z Siedmiu Cudów Polski National Geographic Traveler. Obie posiadają także tzw. turystycznego Oskara, czyli certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej.
Miło nam poinformować, że do tej wspaniałej listy dopisujemy właśnie laur Turystyczny Produkt Roku 2021, który Centrum Nauki i Techniki EC1 oraz Planetarium EC1 przyznała kapituła Kongresu Turystyki Polskiej. Partnerem merytorycznym oraz medialnym projektu jest Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej.

Pomysł nagradzania najlepszych produktów oraz usług oferowanym uczestnikom i organizatorom turystyki w Polsce ma za zadanie wskazywać te usługi i produkty z branży turystycznej, które reprezentują najwyższe standardy i gwarantują klientom otrzymanie produktu lub usługi na najwyższym poziomie.

Naturalnie cieszy nas każde wyróżnienie - mówi Magdalena Kosiada-Sylburska kierująca CNiT EC1 - Każde z nich traktujemy jako dowód na to, że nasza praca jest dostrzegana i doceniania. Jednocześnie chcę podkreślić, że przenikanie się branżowych nagród z opiniami osób, które nas coraz liczniej odwiedzają daje niezwykłą satysfakcję i poczucie, że zmierzamy we właściwym kierunku. Jesteśmy atrakcją turystyczną ale i miejscem mądrego spędzania czasu. Otwieramy drzwi do interaktywnych eksperymentów, które pomagają lepiej rozumieć świat a jednocześnie zapraszamy do wciągającej zabawy nauką. Mam nadzieję, że to wspaniałe wyróżnienie pozwoli nam dotrzeć do jeszcze większej liczby osób z całego kraju, zwiększy świadomość naszej oferty i będzie skutecznym zaproszeniem do wizyty w Łodzi i oczywiście jednej z jej największych turystycznych atrakcji!

Uroczyste podsumowanie Programu wraz z wręczeniem nagród odbyło się  w 5.10.2021 w Świdnicy podczas Konferencji Kongresu Turystyki Polskiej.
Z wielką przyjemnością pragniemy również podzielić się informacją o jeszcze jednej nagrodzie przyznanej EC1 Łódź, tym razem w zakresie inwestycji komunalnych.
Siedem lat temu, jeszcze przed uruchomieniem Planetarium EC1 oraz Centrum Nauki i Techniki EC1, wraz z programem Mia100 Kamienic zdobyliśmy dla Łodzi nagrodę "Top Inwestycje Komunalne 2014" w konkursie organizowanym przez Portal Samorządowy (Grupa PTWP).
Łódź otrzymała wówczas nagrodę za dwa duże przedsięwzięcia: "Mia100 Kamienic" - program remontowy dla nieruchomości gminnych zlokalizowanych w strefie wielkomiejskiej oraz za rewitalizację kompleksu EC1 - najstarszej łódzkiej komercyjnej elektrowni a później elektrociepłowni.
Z ogromną radością przyjęliśmy informację, że udało nam się powtórzyć ten sukces w tegorocznej Edycji Specjalnej, zorganizowanej z okazji 10.lecia konkursu.
W specjalnej, jubileuszowej edycji Top Inwestycji Komunalnych, wyłoniono 10 laureatów i program rewitalizacyjny centrum Łodzi ponownie znalazł się na tej liście - jako projekt wzorcowy i godny naśladowania. Dziękujemy Radzie Konsultacyjnej nagrody za ten wybór!
Konkurs jest organizowany przez Grupę PTWP, wydawcę m.in. Portalu Samorządowego oraz twórcy dorocznych konferencji Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC - European Economic Congress) wraz z wydarzeniem towarzyszącym: European Tech and Start-up Days.