Image

Kiedy w Łodzi zostanie oddana Ulica Żywiołów?

Ulica Żywiołów w EC1 to 1,5 tysiąca metrów kwadratowych przestrzeni zaaranżowanej i zorganizowanej tak, aby zapewnić możliwość zabawy w ruchu, która będzie wpływać pozytywnie na rozwój intelektualny, emocjonalny i ruchowy dzieci w wieku od 3 do 10 lat.


Z radością informujemy, że otwarcie Ulicy Żywiołów zostało zaplanowane na 16 października 2021 r.

Spontaniczna i żywiołowa zabawa to naturalny sposób poznawania świata dla tej grupy naszych odbiorców – mówi Magdalena Kosiada-Sylburska, kierująca Centrum Nauki i Techniki EC1 – chcemy im to umożliwić i jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby dzieci oraz ich opiekunów. Całą ofertę budowaliśmy wspólnie z dziećmi, prototypując, testując i wyciągając wnioski. Startujemy przygotowani, ze wspaniałym zespołem animatorskim, interaktywną, barwną wystawą, która bawi i uczy. Serdecznie zapraszamy!

Strona internetowa ulicazywiolow.pl to źródło wielu informacji na temat idei, wartości, zespołu i oferty tej najnowszej atrakcji EC1. W planach mamy także połączenie tego serwisu z częścią zawierającą pakiety eksperymentów on-line. Dzięki temu spotkanie z żywiołami będzie można kontynuować już we własnym domu.
Na stronie bilety.ec1lodz.pl można już z kolei zakupić bilety do Ulicy Żywiołów.

O Ulicy Żywiołów

Wystawa stała jest zorganizowana wokół tematu pięciu żywiołów: Wody, Ziemi, Życia, Ognia i Powietrza. Składa się na nią 5 stref tematycznych, które tworzą okazje do samodzielnego poszerzania wiedzy poprzez własne doświadczenia i eksperymenty. Atrakcyjność Ulicy Żywiołów tworzą między innymi: eksponaty i interaktywne stanowiska oraz starannie przemyślana mała architektura rozbudowane o Pasaż Nauki i Pasaż Wyobraźni, Zaułek Tajemnic z różnorodnymi scenariuszami zabawy, Plac Budowy.  Warto dodać, że propozycję uzupełni strefa wystaw czasowych, której obecna tematyka dotyczy zagadek – dźwiękowych a nawet poruszająca się w obszarze… świetlnej magii!

Na Ulicy Żywiołów dobrze poczują się także rodzice, opiekunowie, nauczyciele i wychowawcy. Pobyt w EC1 to dla nich gwarancja mądrze i ciekawie spędzonego czasu, dobra zabawa dla podopiecznych ale to nie wszystko. Specjalna przestrzeń Przystanek Rodzica to miejsce do pracy, odpoczynku, czytelnia a także miejsce dla rodzica z dzieckiem w wieku do 3 roku życia. Dodatkowo Biuro Obsługi Malucha zapewnia przestrzeń do karmienia i przewijania.

Wykonawcą projektu jest firma New Amsterdam, która od 2009 r. zajmuje się tworzeniem i realizacją narracyjnych koncepcji wystawienniczych.
Projekt uzyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Wartość Projektu: 21.574.000,00zł, dofinansowanie w wysokości 13.821.138,00 zł.