Chciałem być piosenkarzem; Chciałem mieć pełne sale…

  • Home
  • Wydarzenia
  • Chciałem być piosenkarzem; Chciałem mieć pełne sale…
Już 11 września 2021 roku Teatr Powszechny w Łodzi zaprezentuje pierwszą prapremierę w nowym sezonie artystycznym. „Chciałem być” to komedia inspirowana postacią Krzysztofa Krawczyka.
 

„Inspirujemy się postacią Krzysztofa Krawczyka, aby dotknąć paradoksu bycia gwiazdą. Gwiazdy show-biznesu funkcjonują jako zmitologizowane figury oderwane od rzeczywistości. Sukces i popularność pozbawiają ich ludzkich cech, choć na co dzień to normalni ludzie z krwi i kości – z takimi samymi problemami jak każdy. Najbardziej interesuje mnie właśnie to pękniecie pomiędzy scenicznym wizerunkiem a tak zwanym normalnym życiem” – zapowiada reżyser i autor sztuki Michał Siegoczyński. „Życiorys Krzysztofa Krawczyka to historia wzlotów i upadków, wielkiej popularności w Polsce, a jednocześnie pewnego niedosytu związanego z tournée po Stanach Zjednoczonych. Krzysztof Krawczyk był fenomenem, twórcą, którego nie da się zaszufladkować. W Polsce znany jest nie tylko jako autor największych hitów, ale jednocześnie jako artysta, którym zafascynowani byli Andrzej Smolik czy Goran Bregović. Prywatna historia Krawczyka to z kolei sekwencja różnych rozczarowań i dramatów, które nie pasują do wizerunku ikony polskiej popkultury. To też zupełny odwrót od religii, który w późniejszym czasie przerodził się w głęboką wiarę w Boga, odgrywającą w jego życiu tak ważną rolę” - dodaje reżyser.

Scenariusz i reżyseria: Michał Siegoczyński
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Sankowska
Muzyka: Piotr Mania
Choreografia: Alisa Makarenko
Prezentacja multimedialna: Natalia Mentkowska
Operatorki kamery: Ewa Borowska/Paula Wilczyńska
Nagranie partii gitarowych: Przemysław Hanaj
Obsada: Karolina Krawczyńska, Diana Krupa, Karolina Łukaszewicz, Paulina Nadel, Ewa Sonnenburg, Filip Jacak, Jakub Kotyński, Artur Majewski, Mariusz Ostrowski

Spektakl prezentowany 14 września odbędzie się w ramach cyklu „Spektakl dla emerytów” w ramach którego posiadacze karty emeryta będą mogli nabyć bilety w promocyjnej cenie 10zł.
Spektakl prezentowany 15 września jest specjalną prezentacją dla medyków. Lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni mogą zakupić bilety za symboliczną złotówkę.

11września     g. 19:00      Duża Scena PRAPREMIERA
12 września     g. 19:00      Duża Scena
14 września     g. 19:00      Duża Scena – spektakl dla emerytów
15 września     g. 19:00      Duża Scena – Spektakl dla medyków
16 września     g. 19:00      Duża Scena
17 września     g. 19:00      Duża Scena
18 września     g. 15:00      Duża Scena
19 września     g. 15:00      Duża Scena