Wystawa czasowa Łodzianin w podróży w MMŁ

Muzeum Miasta Łodzi zaprasza na wystawę czasową Łodzianin w podróży, która opowiada o tym, dlaczego, jak i dotąd wyjeżdżali mieszkańcy naszego miasta. Pokazuje również w jaki sposób podróże łodzian wpływały na wizerunek i kulturę ich miasta przed 1939 rokiem czy jakie formy aktywności fizycznej najchętniej podejmowali.

Zwiedzający poprzez pryzmat podróży, w które wyruszali mieszkańcy Łodzi przed wybuchem II wojny światowej poznają interesujące pod względem historycznym i turystycznym miejsca na terenie województwa łódzkiego. Wystawa podzielona jest na 7 odrębnych części, które pokazują różne formy i aspekty wyjazdów poza miasto. Wśród nich znajdzie się m.in. dział poświęcony podróżom o charakterze rekreacyjnym łódzkich robotników, okolicznym letniskom, turystyce rowerowej i górskiej  oraz najstarszym w naszym mieście dworcom kolejowym.

Wydarzenia towarzyszące i gra dla najmłodszych

Wystawie będzie towarzyszyć program wydarzeń kulturalnych, m.in. oprowadzania kuratorskie, wykłady czy zajęcia dla dzieci. Dodatkowo zaplanowano grę skierowaną do najmłodszych zwiedzających. W przestrzeni wystawy znajdzie się dla nich specjalna strefa edukacyjna, w której zapoznają się z eksponatami i historią/kulturą podróżowania dawnych łodzian, rozwiązując zagadki i wcielając się w rolę obieżyświata przemierzającego Łódź i jej okolice.

Szczegółowe informacje dostępne będą na stronie internetowej (www.muzeum-lodz.pl) oraz Facebooku oraz Instagramie Muzeum Miasta Łodzi.
Wystawa będzie prezentowana do 15 listopada 2021 r.