Przewodnik po Kosmosie

Jak mierzymy odległości w Kosmosie? Skąd biorą się zdjęcia obiektów głębokiego kosmosu? Jak zostać astronautą? Co aktualnie dzieje się w przemyśle kosmicznym?

W Centrum Nauki i Techniki EC1 poznacie inspirujące ludzkość zagadnienia związane z tematyką Kosmosu. Nowy cykl animacji pod tytułem „Przewodnik po Kosmosie”.

W ambitnych ludzkich projektach ciekawość i wyobraźnia są równie ważne, jak technologia, która ostatecznie umożliwia realizację celu. Nie inaczej jest w przypadku badania Kosmosu, gwiezdnych podróży, naukowych dociekań ale także marzeń i wizji na astronomiczną skalę.

Ciekawość i wyobraźnia; Technologia i rozwój – to także osie opowieści, które prezentujemy na wystawach Centrum Nauki i techniki EC1. W ramach nowego projektu plaćówki, jej ekspertki i eksperci zabiorą Was w podróż przez fascynujące ludzkość zagadnienia astronomiczne i kosmiczne. Zainspirują do pytań, wzbudzą ciekawość wykorzystując do tego multimedialne ekspozycje, najnowocześniejsze technologie oraz Kino Sferyczne. Wszystko to w popularnej i przystępnej formie.

Proponujemy oprowadzanie przez części naszych wystaw: Głęboki Kosmos oraz Człowiek w Kosmosie. Podczas około godzinnego spotkania dowiecie się między innymi, ile zajmuje światłu dotarcie ze Słońca do Ziemi, jak mierzymy odległości w Kosmosie, jak wygląda praca astronautów na Międzynarodwej Stacji Kosmicznej czy jak wygląda skafander kosmiczny. Dla chętnych, spotkanie uzupełni dobrany tematycznie seans w Kinie Sferycznym, który przeniesie Was w gwiazdy – właśnie siłą wyobraźni i technologii.

Spotkania z cyklu „Przewodnik po Kosmosie” to interakcja z ekspertkami i ekspertami, szansa na zadnie pytań, uzyskanie odpowiedzi i wyjaśnień. To logiczna, zorganizowana zabawa nauką ale także wciągająca narracja. Opowieść o marzeniach – tych spełnionych i tych, które wciąż czekają na realizację. Dajcie się zaprosić do podróży przez inspirujące ludzkość zagadnienia związane z tematyką Kosmosu!

Informacje organizacyjne:
•    Liczba osób w grupie: do 12 – ze względu na komfort zwiedzających i okazję na interakcję, pytania i rozmowę,
•    Czas trwania animacji: 40 min. (+30 min. kino w przypadku zainteresowania seansem),
•    Koszt: w cenie biletu do CNiT EC1 + zakup biletu do Kina Sferycznego (w przypadku zainteresowania seansem),
•    Godziny: sobota-niedziela: 12:15 i 15:15. Wtorek-piątek: 12:15.
•    Obowiązują rezerwacje: bilety.ec1lodz.pl
•    Na pytania chętnie odpowiemy pod numerem telefonu +48 42 600 61 00 oraz adresem informacja@ec1lodz.pl
•    Od kiedy: od 5.06.2021
•    Miejsce spotkania: Centrum Nauki i Techniki EC1, strefa wejścia


Więcej informacji
Michał Kędzierski
539 997 692
m.kedzierski@ec1lodz.pl