Oprowadzanie kuratorskie po wystawie jubileuszowej „Działy otwarte / Działy zamknięte

  • Home
  • Wydarzenia
  • Oprowadzanie kuratorskie po wystawie jubileuszowej „Działy otwarte / Działy zamknięte
Wystawa „Działy otwarte / Działy zamknięte” powstała z okazji 60-lecia CMWŁ. Jest opowieścią o historii instytucji i specyfice muzeum prowadzoną ze współczesnej perspektywy. Ekspozycja zrywa z wizją muzeum jako formą instytucji zamkniętej, jedynie katalogującej i badającej przeszłość, ukazując ją jako strukturę otwartą na współczesne działania artystyczne.

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie z dr Dominiką Krogulską-Czekalską, która na kolekcję CMWŁ spojrzała z historyczno-badawczego punktu widzenia stanowiącego dla niej ważne źródło inspiracji oraz podstawę metod dydaktycznych, które wykorzystuje w ramach prowadzonej Pracowni Tkaniny Dekoracyjnej na łódzkiej ASP.

„Moje słowa kluczowe to dziedzictwo, historia, ornament, przywracanie pamięci i przepisywanie historii. Analizując przeszłość, możemy lepiej zrozumieć teraźniejszość – to jeden z najbardziej oczywistych kluczy, jakim się posługuję, biorąc na warsztat tkaninę „przemysłową”, która ze względu na swój niezbyt spektakularny charakter pozostaje w cieniu tkaniny artystycznej”.
Podczas zwiedzania zwrócimy uwagę na bogactwo możliwości i potencjał, jaki tkwi w tkaninie przemysłowej oraz dowiemy się, jak młodzi twórcy wykorzystali tradycję do opowiedzenia o problemach współczesności.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
26 listopada (piątek), godz. 17:00
Bilety: normalny 15 zł | ulgowy 10 zł
Limit osób: 30
Podczas oprowadzania obowiązuje reżim sanitarny (maseczki, zachowanie dystansu).
Bilety do nabycia w kasie Muzeum oraz na stronie bilety.cmwl.pl