Październikowy repertuar w Kinie Charlie

Łódzkie Kino Charlie (ul. Piotrkowska 203/205, Łódź) zaprasza na premierowe pokazy filmów:
 

OD 1 PAŹDZIERNIKA

25. część przygód agenta, Jamesa Bonda
NIE CZAS UMIERAĆ
Cary Joji Fukunaga
thriller, akcja, przygodowy, USA 2020, 163’

James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Tymczasem jednak jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa, niż mogłoby się wydawać i naprowadza agenta 007 na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią.
ZWIASTUN FILMU

OD 1 PAŹDZIERNIKA

Kontynuacja nominowanej do Oscara® przebojowej, animowanej komedii „Dzieciak rządzi” ze studia DreamWorks Animation.
RODZINKA RZĄDZI
rez. Tom McGrath
animacja, komedia, USA 2021, 100’

Tim i jego żona, Carol (żywicielka rodziny), mieszkają na przedmieściach ze swoją super-inteligentną 7-letnią córką Tabithą i uroczą, małą Tiną. Tabitha ubóstwia swojego wuja Teda i chce stać się taki jak on. Mała Tina ujawnia, że jest - ta-da! - tajną agentką BabyCorp z misją odkrycia mrocznych sekretów szkoły Tabithy i jej tajemniczego założyciela, dr Erwina Armstronga. Dzięki niej bracia Templeton zjednoczą się w nieoczekiwany sposób i odkryją, co naprawdę ma znaczenie.
ZWIASTUN FILMU

OD 8 PAŹDZIERNIKA

Najnowszy film Wojtka Smarzowskiego, twórcy filmów „Kler”, „Wołyń” czy „Drogówka”.
WESELE
reż. Wojciech Smarzowski
dramat, obyczajowy, Polska, Łotwa 2020

Wesele Anno Domini 2021. Gromada podchmielonych gości szaleje na parkiecie w rytm disco polo, druhny zacięcie rywalizują ze sobą w konkursach, ktoś nagrywa wideo życzenia dla młodej pary. Wesele jakich wiele, jednak pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas. Panna młoda w zaawansowanej ciąży, zdecydowana na emigrację, z rosnącym niepokojem obserwuje wybryki męża. Jej ojciec, lokalny biznesmen Rysiek, tej nocy też ma więcej zmartwień niż tylko zamieszanie wokół ślubu córki. Interes życia wisi na włosku, a w tle są nie tylko wielkie pieniądze, ale także szczęście jego najbliższych. Sytuacja zaognia się również za sprawą zaproszonych na uroczystość gości, a wszystko to obserwuje senior rodu Antoni Wilk, do którego wracają wspomnienia dramatycznych wydarzeń sprzed lat, kiedy poznał miłość swojego życia.
ZWIASTUN FILMU

OD 22 PAŹDZIERNIKA

Wydarzenie na miarę ekranizacji Władcy Pierścieni czy Hobbita.
DIUNA

reż. Denis Villeneuve
Sci-Fi, akcja, Kanada, USA, Węgry, Wielka Brytania 2021, 155’

To mityczna i pełna emocji podróż bohatera. Diuna opowiada historię Paula Atreidesa, młodego człowieka obdarzonego zdolnościami mistycznymi i proroczymi wizjami, którego przeznaczeniem jest zostanie przywódcą, aby przywrócić pokój między walczącymi frakcjami szlacheckich rodzin, które od pokoleń walczą o kontrolę nad najcenniejszy element ich świata –przyprawę o właściwościach przedłużających życie.
ZWIASTUN FILMU

GRAMY

Najnowszy film twórcy „Ostatniej rodziny” oraz polski kandydat do Oscara.
ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW
reż. Jan P. Matuszyński
dramat, Czechy, Francja, Polska 2021, 160’

Polska, 1983 roku. W kraju wciąż obowiązuje, mimo zawieszenia, wprowadzony przez komunistyczne władze stan wojenny, mający na celu zduszenie solidarnościowej opozycji. 12 maja Grzegorz Przemyk, syn opozycyjnej poetki Barbary Sadowskiej, zostaje zatrzymany i ciężko pobity przez patrol milicyjny. Przemyk umiera po dwóch dniach agonii. Jedynym świadkiem śmiertelnego pobicia jest jeden z kolegów Grzegorza, Jurek Popiel, który decyduje się walczyć o sprawiedliwość i złożyć obciążające milicjantów zeznania. Początkowo aparat państwowy, w tym Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, bagatelizuje sprawę.
ZWIASTUN FILMU

Z Kartą Łodzianina, w Kinie Charlie można zakupić bilet w cenie biletu ulgowego. Więcej informacji o repertuarze i wydarzeniach można znaleźć na charlie.pl, bądź na facebook.pl/KinoCharlie