Image

Niepłodność - czy to Was dotyczy?

Starania o dziecko nie przynoszą efektów? Coraz częściej zastanawiacie się, czy jesteśmy zdrowi, czy wszystko z nami w porządku? Niektóre pary otwarcie rozmawiają o swoich problemach, inne wolą unikać tematu, w obawie przed zranieniem partnera albo wywołaniem konfliktu. To zrozumiałe! Jednak w tym przypadku nie warto zwlekać. Jeśli od roku nie udaje Wam się zajść w ciążę, już czas, aby umówić się do Kliniki Płodności.

Niepłodność to powszechny problem

Problemów z zajściem w ciążę doświadcza nawet co piąta para. Wiele z nich znajduje pomoc u specjalistów. Często przyczyny niepłodności dają się pokonać prostymi metodami - leczeniem hormonalnym albo inseminacją. Niestety część osób wciąż odwleka wizytę w klinice niepłodności, w obawie przed diagnozą “bezpłodność”, długotrwałymi badaniami albo po prostu z powodu niewiedzy.

Niepłodność to nie to samo, co bezpłodność

Staracie się myśleć pozytywnie, ale słowo “bezpłodność” wraca jak bumerang? W rzeczywistości to wcale nie musi Was dotyczyć. Niepłodność a bezpłodność to dwa różne stany, pomiędzy którymi jest diametralna różnica. Niepłodność jest odwracalna, bezpłodność niestety nie, chociaż w obu przypadkach istnieją skuteczne rozwiązania – np. zapłodnienie in vitro. Wszystko zależy od źródła problemów oraz od tego, ile macie lat – bo musicie wiedzieć, że czas gra na Waszą niekorzyść.

Z niepłodnością lepiej nie zwlekać

Jeśli od roku (6. m-cy dla pań >35 lat.) nie udaje wam się zajść w ciążę, mimo że podejmujecie próby 3-4 razy w tygodniu, jeszcze dziś umówcie się na wizytę niepłodnościową. To zwykła wizyta z badaniem ginekologicznym i USG, tyle, że z lekarzem rozmawiacie obydwoje. Wybierając specjalistów z Kliniki Salve Medica, możecie spodziewać się kompleksowego wsparcia i profesjonalnej opieki. A z Kartą Łodzianina otrzymacie 10% zniżki na pierwszą wizytę oraz badanie AMH i badania nasienia. Może to zachęci Was do działania, a szczegóły zapisów poznacie na stronie: https://salvemedica.pl/kontakt